شش حقیقت که درباره کریسمس نمی‌دانیدشش حقیقت که درباره کریسمس نمی‌دانید

شش حقیقت که درباره کریسمس نمی‌دانید


یک. بیست و پنج دسامبر در ابتدا فقط روز انقلاب زمستانی بود.
هیچکس نمی‌داند عیسی مسیح در چه روزی به دنیا آمده و تا هزاران سال پس از تولد او کسی به این روز اعتنایی نداشته است. بیست و پنج دسامبر از مراسم مذهبی مربوط به روز انقلاب زمستانی (انقلاب زمستانی آغاز زمستان است که کوتاه‌ترین روز سال می‌باشد.) میترائیسم الهام گرفته شده است.

دو. داستان تولد عیسی مسیح در طول تاریخ بارها سبب جنگ شده است.
در قرن‌های ابتدایی دوره مسیحیت، اختلاف نظر بر سر اینکه عیسی مسیح به هنگام تولد یزدانی بوده یا خیر سبب ناآرامی‌های سیاسی و اجتماعی شده و در نهایت بارها به جنگ ختم شده است.

سه. بابانوئل از یک آگهی مطبوعاتی آغاز شد.
با وجود افسانه‌های قرون وسطایی عجیب و غریب، شخصیت بابانوئل اولین بار در اواسط قرن 19 با هویت قابل تشخیص در تبلیغ یک اسباب بازی فروشی که پس از خرید، کتاب رایگان هدیه می‌داد حضور یافت.

چهار. درخت کاج کریسمس یک رسم ساختگی است.
روشنفکران دوره ویکتوریا (مثل کلمنت مور) این رسم را بعنوان جنبشی برای مبارزه با مصرف بی‌رویه الکل ایجاد کردند.

پنج. اولین درخت مصنوعی کریسمس از پر غاز تشکیل شده بود
به دنبال از بین رفتن پوشش گیاهی و درختان در قرن نوزده اولین نسل کاج‌های کریسمس مصنوعی در آلمان روانه بازار شد. این درخت‌های پرغازی که با رنگ سبز به درخت کاج تبدیل می‌شدند در اوایل قرن بیستم مورد استقبال مردم قرار گرفتند و صادرات آنها به ایالات متحده آغاز شد.

شش. دو هفته قبل از کریسمس، یکی از زمان‌های منتخب زوج‌های جوان برای قطع رابطه است
با توجه به آمار به دست آمده از پست‌ها و استاتوس‌های فیسبوک، کاربران این شبکه اجتماعی دو هفته پیش از کریسمس و دو هفته پس از ولنتاین را زمان مناسبی برای خاتمه دادن روابط خود می‌یابند. اما خبر خوشحال‌کننده این است که بر طبق آمار به دست آمده در طول یک سال، روز کریسمس کمترین آمار را داراست.

مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان