نگاهی به کافه دانتیسم در روز جهانی آگاه‌سازی اوتیسمنگاهی به کافه دانتیسم در روز جهانی آگاه‌سازی اوتیسم

نگاهی به کافه دانتیسم در روز جهانی آگاه‌سازی اوتیسم


دوم آوریل،۱۳ فروردین، روز جهانی آگاه‌سازی اوتیسم (اختلال در خود ماندِگی) است. هر ساله اوتیسمی‌های سراسر جهان و اطرافیانشان در مناطق مختلف گرد هم می‌آیند تا با برپایی برنامه‌های خاص درباره این اختلال شگفت‌انگیز که هر ساله بیشتر شیوع می‌یابد اطلاع رسانی کنند و دانسته‌ها و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

نگاهی به کافه دانتیسم در روز جهانی آگاه‌سازی اوتیسم

اما این روز بهانه‌ای شد تا سری به خاص‌ترین کافه تهران، کافه دانتیسم بزنیم که کارکنان آن مبتلایان اوتیسم و سندروم داون هستند و نام دانتیسم هم از ترکیب این دو کلمه انتخاب شده است.
این کافه توسط ده نفر از مبتلایان این دو بیماری که شش ماه دوره‌های مربوط به کافه‌داری را گذرانده‌اند اداره می‌شود.
شاید تصور اینکه این فرشته‌ها بدون سختی و مثل هر انسان عادی دیگری در جامعه حضور یابند برای شما سخت باشد. به شما توصیه می‌کنیم سری به این کافه دوست‌داشتنی بزنید تا همه تصورات‌تان را عوض کند.

نگاهی به کافه دانتیسم در روز جهانی آگاه‌سازی اوتیسم

دکوراسیون این کافه که رنگ‌های نارنجی و آجری در آن بارز است باعث شده فضا بسیار دنج و راحت باشد. متاسفانه مدتیست اخباری مبنی بر اینکه کافه دانتیسم شرایط اقتصادی سختی دارد و در آستانه بسته شدن است از گوشه و کنار فضای مجازی به گوش می‌رسد. به همین خاطر از شما عزیزان دعوت می‌کنیم اگر برنامه‌ای برای کافه‌گردی در روزهای پیش رو دارید سری به کافه دانتیسم تهران بزنید.

نگاهی به کافه دانتیسم در روز جهانی آگاه‌سازی اوتیسم

این کافه خلاقانه توسط خانمی به نام آیلین که استاد موسیقی است و پیش از این برای بیماران اوتیسمی کلاس موسیقی برگزار می‌نمود با حمایت بهزیستی افتتاح شده است. پرسنل ثابت دانتیسم بالای ۱۸ سال بوده و بیمه مسئولیت و بیمه تامین اجتماعی شده‌اند. درآمد کافه هم بین همه آن‌ها تقسیم می‌شود. البته بعضی اوقات افراد دیگری برای کمک به صورت داوطلبانه در کافه دانتیسم کار می‌کنند.

نگاهی به کافه دانتیسم در روز جهانی آگاه‌سازی اوتیسم

با حمایت از کافه دانتیسم و کارکنان آن درهای ورود به جامعه را برای هزاران بیمار مبتلا به اوتیسم دیگر باز کنیم.

مکان کافه دانتیسم:

مطالب مشابه

نظرات (۰)

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان