تجربه غذاهای خاص و اصیل در رستوران‌های تبریزتجربه غذاهای خاص و اصیل در رستوران‌های تبریز

تجربه غذاهای خاص و اصیل در رستوران‌های تبریز


تبریز که از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری ایران در فصول گرم سال است در زمینه غذا علی‌الخصوص کباب سابقه درخشانی دارد.شاید فاصله شما تا امتحان کردن خوشمزه‌ترین کوبیده‌ عمرتان در یک سفر به تبریز خلاصه شده باشد. تبریزی‌ها تبحر خاصی در سرو انواع کباب دارند. اما از کجا بدانیم بهترین رستوران‌های تبریز کجاست؟ ما قصد داریم در این مطلب به شما کمک کنیم بدون امتحان کردن خوشمزگی‌های تبریز از این شهر نروید.

رستوران سنتی شهریار تبریز(حمام نوبر)

رستوران سنتی شهریار تبریز(حمام نوبر)

یکی از جاذبه‌های تاریخی شهر تبریز که امروزه به رستوران سنتی تبدیل شده و در تمامی ایام سال میزبان گردشگران است حمام نوبر می‌باشد. کارکنان این رستوران برای حفظ بافت سنتی و اصیل این بنا لباس آذری بر تن می‌کنند. این رستوران را علی‌الخصوص به کسانی که برای خرید به خیابان تربیت رفته‌اند پیشنهاد می‌کنیم.

رستوران و باغچه سنتی برکه

رستوران و باغچه سنتی برکه

در مسیر کمربندی سردرود که حدود بیست دقیقه با تبریز فاصله دارد چندین رستوران پرطرفدار وجود دارد که یکی از آنها رستوران سنتی برکه است. برکه علاوه بر اینکه بهترین کباب‌ها و آبگوشت‌های تبریز را عرضه می‌کند فضای بسیار زیبایی دارد که گردشگران را برای رفتن به این رستوران مشتاق‌تر کرده است.

چلوکبابی حاج علی

چلوکبابی حاج علی

رستوران حاج علی با بیش از صد سال اعتبار یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های واقع در بازار تبریز (بازار کلاهدوزان) است. فرقی نمی‌کند کوبیده بخواهید یا جوجه کباب و کباب برگ، حاج علی با سرو انواع کباب و غذای اصیل بهترین مکان برای چشیدن طعم ناب کباب ایرانی است. این چلوکبابی به علت استقبال بالای مردم اکنون دو شعبه دارد.

رستوران حاج مجید

رستوران حاج مجید

از دیگر قدیمی‌های بازار، رستوران حاج مجید است که به آن حاج مجید تویوخچی یا مرغ فروش نیز می‌گویند. حاج مجید بیش از ۴۰ سال است که بدون استفاده از منو همان چلو مرغ قدیمی و خوشمزه را سرو می‌کند و گذر زمان تاثیری بر کیفیت غذایش نداشته است. در این رستوران فقط دو سوال از شما پرسیده می‌شود. ران یا سینه؟ و دوغ یا نوشابه؟

رستوران گازماخ

رستوران گازماخ

گازماخ که به فارسی همان ته دیگ خودمان است از نمادهای غذای ایرانی بوده و در ایرانیان سراسر جهان از محبوبیت خوبی برخوردار است. عاشقان این برشته دوست‌داشتنی می‌توانند در رستوران گازماخ در کنار هر غذایی که مد نظرشان است دلی از عزا در بیاورند. در منوی این رستوران سایه غذای فرنگی هم دیده می‌شود و سعی بر این بوده تا رضایت همه سلیقه‌ها جلب شود. غذای ایرانی در این رستوران به دلچسبی و خوشمزگی غذای خانگی تهیه می‌شود و از محبوب‌ترین گزینه‌های منوی آن می‌توان به کباب تابه‌ای اشاره کرد

رستوران اجاق باشی تبریز

رستوران اجاق باشی تبریز

در این رستوران می‌توانید علاوه بر لذت بردن از طعم فوق‌العاده غذا در تهیه آن سهیم باشید و در کنار دوستان و خانواده از آشپزی بی‌دردسر لذت ببرید. در رستوران اجاق می‌توانید پس از انتخاب هر گوشتی که دوست دارید آن را بر روی میز اجاقی کوچک گریل یا سرخ نمایید. این رستوران در پنج کیلومتری تبریز قرار دارد.

کبابی باختر تبریز

کبابی باختر تبریز

رستوران باختر نه تنها غذاهای فراموش‌نشدنی سرو می‌کند، بلکه با نمایان کردن مراحل تهیه و طبخ کباب نمایشی هیجان‌انگیز به راه می‌اندازد. البته تماشای رقص گوشت و شعله‌ها تا قبل از رسیدن سفارش برای عاشقان کباب نوعی شکنجه است. فضای این چلوکبابی، قدیمی و ساده بوده و در آن از لاکچری‌بازی و تجملات خبری نیست.

مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان