روز پختن کوکیروز پختن کوکی

روز پختن کوکی


هجده دسامبر، روز پختن کوکی یا کلوچه است. اما چرا این روز به پختن کوکی اختصاص داده شده است؟
با توجه به اینکه ماندگاری بالا و طعم دلچسب کوکی آن را به شیرینی رایج کریسمس تبدیل کرده، در شلوغی‌ آخر سال میلادی که خانواده‌ها سرگرم خریدن هدایا و تزئین درخت کریسمس هستند، هجده دسامبر بهانه‌ای است تا کسی تعطیلات زمستانی خود را بدون این شیرینی محبوب سپری نکند.
این روز که اولین بار در سال 1987 توسط مت نادر آمریکایی، مالک شرکت بلوچیپ کوکیز جشن گرفته شد، امروزه می‌تواند خوشمزه‌ترین مناسبت‌ قبل از کریسمس نامگذاری شود.

جالب است بدانید این شیرینی محبوب که حالا به یکی از نماد‌های کریسمس تبدیل شده، اولین بار در قرن هفتم میلادی همزمان با فتح اسپانیا از سرزمین پارس وارد اروپا شده‌ است. چرا که در آن برهه زمانی، مصرف شکر تنها در این منطقه رواج داشته است.

روز پختن کوکی

چگونه این روز را جشن بگیریم؟

بهترین راه برای جشن گرفتن این مناسبت، درست کردن یک سینی کوکی خانگی است. با وجود دستور پخت های متنوعی که می‌توان با استفاده از اینترنت به آن‌ها دسترسی یافت، بهتر است با خانواده و دوستان گرد هم آمده و سرمای زمستان را با رایحه‌ی دلپذیر کوکی داغ و چای تازه‌دم از خانه بیرون کنید.
با توجه به دستورپخت سریع و آسان کوکی می‌توانید از فرزندانتان کمک بخواهید تا با شما همکاری کنند و با پختن یک سینی کوکی به اتفاق، در کمتر از یک ساعت با یک میان وعده‌ی خوشمزه کانون خانواده را نیز گرم نگاه دارید.

روز پختن کوکی

لازم به ذکر است هرساله در این روز افرادی اقدام به فروش کوکی‌های خانگی خود در بازارچه‌های خیریه کرده و سود حاصل از آن را به کارهای نیک اختصاص می‌دهند. همچنین بسیاری از شیرینی‌فروشی ها و نانوایی ها با توزیع کوکی رایگان و یا فروش کوکی با قیمت پایین‌تر از معمول، خوشحالی خود را از این مناسبت ابراز می‌دارند.
اگر به هر دلیلی نمی‌توانید این مناسبت را با پختن کوکی جشن بگیرید، پیشنهاد می‌شود حداقل با خرید کوکی در این جشن خوشمزه سهیم باشید.

روز پختن کوکی
مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان