تفریحات شبانه ماه رمضان در ایرانتفریحات شبانه ماه رمضان در ایران

تفریحات شبانه ماه رمضان در ایران


فرا رسیدن ماه رمضان در فصل گرما از آن قبیل اتفاق‌هاییست که زندگی شبانه را برای مردم پررنگ می‌کند. دیگر محدودیت زمانی کافه‌ها و رستوران‌ها از بین می‌رود و می‌توانید تا دیروقت در خیابان‌های شهر قدم بزنید.
خلاصه ماه مهمانی خدا حال و هوای خاصی دارد و تا دیر وقت به راه است. اما بهترین تفریحات ماه رمضان کدامند؟
با مجله پونز همراه باشید تا راه و رسم خوشگذرانی در ماه رمضان را مرور کنیم.


کافه گردی در ماه رمضان

تفریحات شبانه ماه رمضان در ایران

همانطور که می‌دانید در این ماه کافه‌ها و رستوران‌ها نمی‌توانند در طول روز فعالیت کنند. اما این امر سبب شده که بتوان تا نزدیکی‌های سحر از خدمات آن‌ها بهره برد. بسیاری از کافه‌ها تا حدود ساعت ۳ صبح باز هستند و امکان کافه نشینی در ماه رمضان را برای شما فراهم می‌کنند. از آنجا که زمان کار کافه‌ها محدودتر شده، تقاضا بالاتر بوده و توصیه می‌شود قبل از رفتن به کافه‌های مد نظرتان میز رزرو کنید. خیلی از کافه‌ها منوی افطار مخصوص به خود را نیز سرو می‌کنند که از دیگر جذابیت‌های ماه رمضان است. در ماه رمضان فرصت تعویض قهوه‌های عصرگاهی با چای و زولبیا بامیه نیمه شب فراهم می‌شود.


خوشمزه جات ماه رمضان

تفریحات شبانه ماه رمضان در ایران

فرا رسیدن ماه مبارک با داغ شدن بازار زولبیا و بامیه همراه است. این شیرینی‌های طلایی تقریبا در تمام شیرینی فروشی‌های شهر فروخته شده و باعث تشکیل صف‌های طولانی می‌شود.
شکم گردی در ماه رمضان جمعیت زیادی را به آش فروشی‌ها و حلیم‌پزی‌ها هدایت می‌کند. آش و هلیم که برای وعده سحری بسیار مناسب است طرفداران پر و پا قرصی دارد که شب‌های رمضان را به عشق آن‌ها سپری می‌کنند. عده‌ای هم دوست دارند با کله پاچه از خودشان پذیرایی کنند و یا طعم شله زرد و فرنی را بچشند. در ماه رمضان فرصت شکم چرانی برای همه در شب فراهم می‌شود.
اگر دوست دارید نزدیک‌ترین حلیم و آش یا کله پزی‌ها و... به خودتان را امتحان کنید می‌توانید از طریق دسته‌بندی خورد و خوراک اپلیکیشن پونز گزینه دلخواه را انتخاب نموده و تا رستوران مورد نظر مسیریابی کنید.

ابتدا وارد دسته‌بندی خورد و خوراک شوید ابتدا وارد دسته‌بندی خورد و خوراک شوید
سپس گزینه مورد نظر را انتخاب کنید سپس گزینه مورد نظر را انتخاب کنید

سینماهای شبانه در ماه رمضان

تفریحات شبانه ماه رمضان در ایران

یکی دیگر از اتفاقات جالب توجه این ماه طرح ویژه رمضان سینماها است. بر اساس این طرح سینماها می‌توانند از ساعت ۱۲ شب تا سحر فیلم پخش کنند و حتی گاهی فیلم‌هایی را انتخاب می‌کنند که زمان اکرانشان به پایان رسیده است.
در ماه رمضان فعالیت روزانه سینماها سرجایش است و حتی تا ساعت ۱۷، بلیت‌ها نصف قیمت حساب می‌شوند.

آشنایی با بهترین سینماهای تهران

شب گردی و تنقلات خیابانی در ماه رمضان

تفریحات شبانه ماه رمضان در ایران

حالا که خیابان‌ها تا دیروقت شلوغ است و امنیت مناسب برای شب گردی وجود دارد بهترین فرصت برای پیاده‌روی‌های شبانه است. کتانی‌هایتان را به پا کنید و با خانواده و دوستان قدمی بزنید. این پیاده‌روی هم فرصتی برای وقت گذراندن با نزدیکان فراهم می‌کند، هم به بهبود سلامت شما منجر می‌شود و هم فرصت تجدید دیدار با خوشمزه‌هایی که در طول روز از آن‌ها غافل بودید فراهم می‌کند. پس اگر از دوستداران خوراکی‌هایی مثل آبمیوه و بستنی هستید شب را در خانه سپری نکنید.


ورزش و استخر در ماه رمضان

تفریحات شبانه ماه رمضان در ایران

یکی از تفریحات سالم ماه رمضان که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته استخر رفتن است. در این ماه مبارک استخرها ساعت کاری خود را تغییر داده و برنامه انعطاف پذیری دارند تا کسی از ورزش و تندرستی غافل نشود. در تهران ۴۰۰ مجموعه آبی متعلق به شهرداری تا ساعت یک بامداد در اختیار بانوان بوده و پس از آن تا سحر به آقایان خدمات ارائه می‌دهند. این استخر‌ها در طول روز محل برپایی کلاس‌های آموزشی برای کودکان زیر سن شرعی است. علاوه بر این می‌توانید تا دیروقت در مجموعه‌های ورزشی و پارک‌ها به ورزش و تندرستی بپردازید.

مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان