بهترین آش و حلیم‌های تهران را کجا بخوریم؟بهترین آش و حلیم‌های تهران را کجا بخوریم؟

بهترین آش و حلیم‌های تهران را کجا بخوریم؟


حلیم و آش از محبوب‌ترین بشقاب‌های ایرانی هستند. آش که یکی از اصیل‌ترین غذاهای ایرانی است در بسیاری از شهرهای کشور انواع مخصوص خود را دارد. حلیم هم از آن دست غذاهای پرحاشیه است که سالهاست سر با شکر یا نمک خوردن آن بحث می‌شود. اما بازار آش و حلیم وقتی حسابی داغ می‌شود که پای افطاری ماه رمضان در میان باشد.
اگر دنبال آش و حلیم خوب در تهران هستید با ما همراه باشید تا سری به ده مورد از معروف‌ترین حلیم‌فروشی‌ها و آش‌فروشی‌های این شهر بزنیم.

۱. آش نیکو صفت جمالزاده

۱. آش نیکو صفت جمالزاده

مگر می‌شود فهرست بهترین آش‌سراهای تهران را نوشت و نیکوصفت را اول از همه نام نبرد؟
این رستوران که حوالی خیابان انقلاب قرار دارد سال‌هاست که بهترین آش شله قلمکار و آش رشته تهران زا سرو می‌کند.
محبوبیت آش نیکو صفت سبب شده برای امتحان کردن آن زمان زیادی را در صف‌های طولانی بگذرانید اما مطمئن باشید ارزشش را دارد. آش نیکوصفت بسیار زودتر از حلیم آن تمام می‌شود پس سعی کنید به موقع به این رستوران برسید.
دسترسی به آش نیکوصفت:

آش نیکوصفت کجاست؟

۲.حلیم و آش شله قلمکار معنوی

۲.حلیم و آش شله قلمکار معنوی

حاج علی معنوی که بیش از ۴۰ سال است سکاندار یکی از قدیمی‌ترین و پرفروش‌ترین آش فروشی‌های تهران است با چنان مهارتی کارش را انجام داده که هنوز کیفیت آش و حلیمی که طبخ می‌کند زبانزد مردم تهران است.
استقبال بالای مشتریان از آش و حلیم معنوی سبب شد تا در گذر زمان در تهران چند شعبه آن دایر شود. بعضی از این شعبه‌ها توسط خود حاج علی و بقیه توسط برادر و پسر وی اداره می‌شوند که ما در ادامه معتبرترین شعب آن را معرفی می‌کنیم.
دسترسی به حلیم و آش معنوی:

آدرس شعبه‌های آش و حلیم معنوی

۳. حلیم و کبابی غدیر تهران

۳. حلیم و کبابی غدیر تهران

کبابی غدیر یکی از آن رستوران‌های قدیمی ستارخان است که علاوه بر کباب، حلیم و آش هم سرو می‌کند. البته سرو حلیم بجز ماه رمضان که مدام انجام می‌شود در طول هفته فقط در صبح جمعه اتفاق می‌افتد. در حلیم و کباب غدیر خبری از آش نیست اما به محض تمام شدن حلیم سفارش‌ها کباب شروع می‌شود. اگر به دنبال حلیم فروشی در ستارخان می‌گردید سری به حلیم کبابی غدیر بزنید.
دسترسی به حلیم کبابی غدیر:

حلیم کبابی غدیر کجاست؟

۴. آش و حلیم دارچین تهران

۴. آش و حلیم دارچین تهران

اگر دنبال آش فروشی در غرب تهران هستید شک نکنید دارچین یکی از بهترین گزینه‌هاست. این رستوران نه تنها آش خوبی دارد بلکه یکی از بهترین هلیم‌فروشی‌های غرب تهران نیز می‌باشد. قیمت‌ها در آش‌سرای دارچین به صرفه بوده اما محیط آن برای نشستن خیلی مناسب نیست. برای همین به شما توصیه می‌کنیم از این رستوران خوشمزه به صورت بیرون ‌بر آش و حلیم بگیرید.
دسترسی به آش و حلیم دارچین:

آش و حلیم دارچین کجاست؟

۵. آش و حلیم سید مهدی و پسران

۵. آش و حلیم سید مهدی و پسران

یکی از بهترین پاتوق‌های آش و حلیم در شمال تهران، متعلق به سید مهدی و پسران بوده و در میدان تجریش قرار دارد. مدتی است این رستوران که فضای نوستالژیکی دارد پاتوق جوانان شمال شهر شده و بسیار شلوغ است. البته گاهی از گوشه و کنار زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که حلیم و آش سید مهدی دیگر آن کیفیت سابق را ندارد. اما مشتریان این رستوران به این راحتی‌ها از طعم لذیذ آش رشته و حلیم آن دل نخواهند کند.
دسترسی به آش و حلیم سید مهدی و پسران:

آش و حلیم سید مهدی کجاست؟

۶. کباب و حلیم ناصر تهران

۶. کباب و حلیم ناصر تهران

کبابی و حلیم ناصر در پاسداران یکی از بهترین حلیم‌فروشی‌های شرق تهران است. این کبابی در طول سال جمعه‌ها اکا در طول ماه رمضان هر روز عصر حلیمی سرو می‌کند که اهالی برای آن سر و دست می‌شکنند. علاوه بر آن کباب‌های این رستوران نیز از طعم بسیار خوبی برخوردار است که به شما توصیه می‌کنیم طعم آن را از دست ندهید. هر چند قیمت کباب در این رستوران کمی از رستوران‌های هم‌رده بالاتر است.
دسترسی به کبابی و حلیم ناصر:

کباب و حلیم ناصر کجاست؟

۷. حلیم مجید تهران

۷. حلیم مجید تهران

افرادی که طعم حلیم مجید را چشیده‌اند معتقدند این رستوران بهترین حلیم تهران را سرو می‌کند. شاید این ادعا کمی اغراق‌آمیز باشد اما شما نیز به محض امتحان این حلیم که بسیار پر ملات و مغذی بوده و در کنار چاشنی‌های مختلف سرو می‌شود به آن علاقه‌مند خواهید شد. حلیم مجید در اختیاریه طعم خارق‌العاده‌ای دارد که باید برای آن در صف‌های طولانی منتظر بمانید و کمی بیشتر از حلیم‌فروشی‌های دیگر پول خرج کنید. اما مطمئن باشید نتیجه شما را راضی خواهد کرد زیرا مجید یکی از خوشمزه‌ترین حلیم‌های تهران را طبخ می‌کند.
دسترسی به حلیم مجید:

حلیم مجید کجاست؟

۸. غذا سرای شیراز تهران

۸. غذا سرای شیراز تهران

اگر از طرفداران آش و حلیم شله زرد در ماه رمضان هستید به شما توصیه می‌کنیم سری به غذا سرای شیراز در خیابان خواجه عبدالله بزنید. این رستوران که در ماه رمضان و نزدیک به افطار بسیار شلوغ می‌شود در بقیه ایام سال انواع غذاهای ایرانی مانند انواع کوفته و کتلت، کشک بادمجان و میرزاقاسمی و… را سرو می‌کند که امتحان کردن آن‌ها نیز خارج از لطف نیست. اما به یاد داشته باشید برای صرف یک شله زرد خوب در تهران به غذا سرای شیراز بروید.
دسترسی به غذا‌ سرای شیراز:

غذاسرای شیراز کجاست؟

۹. آش و حلیم صبا تهران

۹. آش و حلیم صبا تهران

یکی از بهترین پاتوق‌های آش و حلیم در شمال تهران حلیم صبا نام دارد. حلیم صبا در اقدسیه قرار گرفته و آش و حلیم باکیفیت و خوش طعمی پیش روی مشتریان خود می‌گذارد. این رستوران در همه ایام سال یکی از شلوغ‌ترین پاتوق‌های آش خوری در شمال تهران بوده و روزهای جمعه برای جمعیت زیادی حلیم سرو می‌کند.
دسترسی به آش و حلیم صبا:

آش و حلیم صبا کجاست؟

۱۰. حلیم و کبابی گلبرگ تهران

۱۰. حلیم و کبابی گلبرگ تهران

اگر در جستجوی حلیم فروشی در غرب تهران هستید یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما کبابی و جگرکی گلبرگ است که علاوه بر کباب آش شله و حلیم هم سرو می‌کند. گلبرگ هم مانند بسیاری از کباب‌ها در ماه رمضان بیشتر به طبخ آش و حلیم می‌پردازد اما در بقیه ایام سال حلیم و آش را در منوی صبح خود نگه داشته است. این رستوران در ماه رمضان طرفداران بسیاری دارد که از نقاط مختلف تهران به جنت آباد می‌آیند تا طعم خوب حلیم گلبرگ را بچشند.
دسترسی به کباب و حلیم گلبرگ:

کباب و حلیم گلبرگ کجاست؟

مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان