پردیس سینمایی کوروش تهران کجاست؟پردیس سینمایی کوروش تهران کجاست؟

پردیس سینمایی کوروش تهران کجاست؟


به تازگی علی سرتیپی مدیر مجتمع سینمایی کوروش مدعی آن شده که این پردیس سینمایی پرمخاطب‏ترین پردیس سینمایی در ایران و حتی جهان است. این پردیس سینمایی به خوبی توانسته مخاطبان را به سمت خود جذب کند. گرچه این ادعا با آمار انتشار یافته از جانب معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نشریه Cinema Technology و مقاله‏‌ای تحت عنوان Busiest Cinema in the world دارای تضاد‌هایی است اما نمی‏توان اهمیت پردیس سینمایی کوروش در افزایش مخاطبان سینما را نادیده گرفت.
پردیس سینمایی کوروش که تحت عنوان مجتمع فرهنگی، تفریحی، تجاری کوروش نیز شناخته می‏شود با قرارگیری در منطقه ۵ شهرداری تهران امکان سرویس دهی به ساکنان غرب تهران را که تا چند سال پیش هیچ فضایی در این قالب را تجربه نکرده بودند، فراهم کرد. این مجتمع با قرارگیری در بزرگراه ستاری دسترسی مناسبی از طریق بزرگراه شهید حکیم، شهید همت، هاشمی رفسنجانی و شیخ فضل الله نوری دارد. به طور مشخص‌‏تر دسترسی سریع به بزرگراه ستاری، بزرگراه حکیم و خیابان پیامبر موقعیت مکانی ویژه‌‏ای برای این پردیس سینمایی ایجاد کرده‏‌است.

تصویری از حضور اصغر فرهادی کارگردان به نام ایرانی در پردیس سینمایی کوروش تصویری از حضور اصغر فرهادی کارگردان به نام ایرانی در پردیس سینمایی کوروش
مطلب مرتبط: بهترین سینما‌های تهران کجاست؟

با مراجعه به پردیس سینمایی کوروش به خصوص در ایام جشنواره فیلم فجر که از ۱۱ تا ۲۲ بهمن ماه به مناسبت دهه فجر برگزار می‏شود می‏توان با یک تیر چند نشان زد. این مجتمع تجاری، فرهنگی، تفریحی دارای ۱۸ طبقه شامل ۹ طبقه زیر زمین، طبقه همکف و ورودی و ۸ طبقه روی زمین است.
در این مجموعه ۱۱۱ واحد تجاری متنوع با حضور معتبرترین برندهای داخلی و خارجی، کافی ‏شاپ و فودکورت، شهربازی و ۱۴ سالن چند منظوره برای سینما قرار دارد. نکته جالب اختصاص ۲ سالن از این ۱۴ سالن برای نمایش فیلم‏های کودک است که حتی به نکات فنی در انتخاب ابعاد، اندازه و رنگ این صندلی‏ها نیز توجه شده است.
۶ باب رستوران با برندهای معتبر داخلی و خارجی در طبقه دوم و در مجاورت شهربازی مجتمع قرار دارد و ۶ باب رستوران دیگر در طبقات سوم، چهارم، پنجم، ششم، زیرزمین اول و زیرزمین دوم واقع است. از بارزترین ویژگی‏های این مجتمع و به طور مشخص برای ایام جشنواره فیلم فجر وجود یک مهدکودک با نام مهدکودک "قصه من" درون مجموعه است که می‏تواند دغدغه والدین علاقمند به تماشای فیلم‏های جشنواره فیلم فجر را برطرف سازد. تمامی این امکانات علاقمندان به تماشای فیلم‌‏ها را از اتلاف وقت برای تهیه غذا یا خرید تنقلات فارغ می‎سازد؛ ویژگی که شاید در بسیاری از پردیس‏‌های سینمایی موجود باشد اما از جهت تنوع کمتر مجموعه‌‏ای با مجتمع کوروش یارای رقابت دارد.
از دیگر نکات قابل توجه پردیس سینمایی کوروش نام‎‏گذاری به سبک جدید سالن‌‏هاست که به نحوی یادآور سینماهای لاله‌‏زار قدیم است. سالن شماره ۱ با نام "گراند سینما" با ظرفیت ۳۳۵ نفر، سالن شماره ۲ با نام "فاروس" با ظرفیت ۳۳۵ نفر، سالن شماره ۳ با نام "لاله‌‏زار" با ۱۹۶ نفر ظرفیت، سالن شماره 4 با نام "مایاک" با ظرفیت ۲۲۴ نفره، سالن شماره ۵ با نام "خورشید نو" با ۱۹۰ نفر ظرفیت، سالن شماره ۶ با نام "نادر" با ۱۹۰ نفر ظرفیت، سالن شماره ۷ تحت عنوان سینما – تئاتر " البرز با ۲۵۳ نفر ظرفیت، سالن شماره ۸ تحت عنوان سینما – تئاتر شهرزاد با ۲۶۰ نفر ظرفیت، سالن شماره ۹ با نام "کریستال" با ۱۹۶ نفر ظرفیت، سالن شماره ۱۰ با نام "متروپل" با ۲۲۴ نفر ظرفیت، سالن شماره ۱۱ با نام "رکس" با ۱۹۰ نفر ظرفیت، سالن شماره ۱۲ با نام "ایران" با ۱۹۰ نفر ظرفیت و دو سالن مخصوص کودکان با نام‏های "ونوس" و "تابان" وجود دارند.

پردیس سینمایی کوروش تهران کجاست؟

اگر به دنبال آدرس و تلفن پردیس سینمایی کوروش می‌گردید، می‌توانید از بخش آدرس و مسیریابی در زیر استفاده نمایید.

مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان