یلدا آسوده‌تر از همیشهیلدا آسوده‌تر از همیشه


اگر تا امروز به هر نحوی از تقویم و یا شبکه‌های مجازی غافل شده‌اید، با نگاهی به افزایش ناگهانی قیمت انار و هندوانه و دیگر تنقلات درمی‌یابید که یلدا نزدیک است. این جشن زمستانی از قدمت بالایی برخوردار است و سالهاست که اجداد ما آن را جشن می‌گیرند. اما چطور می‌توانیم به سادگی از پس تدارکات طولانی‌ترین شب سال برآمده و یلدای به یاد ماندنی‌تری را سپری کنیم؟

یلدا آسوده‌تر از همیشه

شکم چرانی به سبک ایرانی

شاید اولین تصویری که با شنیدن اسم یلدا در ذهن‌ها نقش می‌بندد سفره‌ای رنگین است که در گوشه و کنار آن تنقلات نمادین شب چله به چشم می‌آید. ممکن است سیلی زدن به هندوانه و سوا کردن انار های پوست نازک و قرمز در بازار پر جنب و جوش یلدا در تخصص خیلی از ما نباشد. از طرفی افزایش قیمت غیر معقول بعضی آجیل فروشی‌ها خرید شب چله را به یک عملیات ضربتی نسبتا دشوار تبدیل کرده است. در اینجاست که پونز مثل یک ابرقهرمان به شما کمک می‌کند نزدیک‌ترین فروشگاه‌های معتبر را در یک فهرست مشاهده کنید و با استفاده از سیستم مسیریابی شما را تا خود فروشگاه همراهی می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از امتیازها و نظرات کاربران پونز، با کیفیت‌ترین و نزدیک‌ترین مکان ممکن را برای خرید انتخاب کنید. فقط کافیست اپلیکیشن پونز را نصب کرده و وارد دسته‌بندی یلدا شوید.

یلدا آسوده‌تر از همیشه

ای حافظ شیرازی!

فال حافظ عضو جدا نشدنی شب یلداست. در گذشته بزرگتر فامیل اقدام به خواندن فال اعضای خانواده نموده و آن را در حد دانش خود تحلیل ‌می‌کرد. امروزه فال هرکس توسط خودش خوانده می‌شود اما چطور شعری که هیچوقت نخوانده‌ایم را آبرومندانه و شیوا بخوانیم؟ سعی کنید از نسخه‌های حروف درشت و یا تایپی دیوان حافظ استفاده کنید. ریتم شعر را پیدا کنید و با دقت بر ترکیب کلمات به آرامی شروع کنید. در نهایت متناسب با مراد دلتان شعر را تفسیر کنید و اگر لازم شد از دیگران کمک بگیرید.

یلدا آسوده‌تر از همیشه

بازی های گروهی

بازی‌های گروهی همیشه و در هر جمعی طرفداران خود را دارد. توصیه می‌شود با توجه به گروه سنی همبازی‌ها از بازی‌هایی مثل پانتومیم، اسم و فامیل، مشاعره و در صورت امکان بورد گیم‌‌هایی مثل مونوپولی، ریسک و غیره بهره جویید و لذت با هم بودن را با چاشنی رقابت چند برابر کنید.

به شما ربطی ندارد

شاید شما هم دل خوشی از سوالات شخصی بعضی از اعضای خانواده نداشته باشید متاسفانه تجسس در امور بخشی از فرهنگ خانواده‌ی ایرانی است و هرچقدر نسبت به این سوال‌ها حساس‌ شوید شانس داشتن یک یلدای خاطره انگیز را از خود صلب می‌کنید. پس بهتر است بیشتر روی معاشرت با عزیزان خود تمرکز کنید و اجازه ندهید یلدا برایتان حوصله سر بر شود.

یلدا آسوده‌تر از همیشه

شادی را به اشتراک بگذارید

فرقی نمی‌کند که میزبان هستید یا جایی دعوت شده‌اید. وقتی هدیه‌ای می‌دهید قبل از هرکس دیگری خودتان را خوشحال کرده‌اید. این هدیه می‌تواند یک شاخه گل، یک جعبه شکلات و یا حتی کمک به اعضای خانواده در آماده سازی ملزومات شب یلدا باشد. اگر شرایط انجام کارهای خیر را دارید از شما دعوت می‌کنیم یک بسته‌ی کوچک از خوراکی‌های مربوط به این ضیافت زمستانی را به خیابان ها برده و با فرشته‌های کار منطقه‌ی خود سهیم شوید. در صورتی که مایل به کمک هستید ولی وقتتان تنگ است می‌توانید با کمک‌ نقدی به خیریه‌های معتبر حس خوب یلدا را با خانواده‌های نیازمند به اشتراک بگذارید.

یلدا آسوده‌تر از همیشه

پونز شما را تنها نمی‌گذارد

اگر در شهری دور از خانواده دانشجو هستید، در ماموریت به سر می‌برید یا به هر دلیل دیگری این شب را تنها سپری می‌کنید، به یکی از کافه‌‌های نزدیک محل اقامتتان بروید. شاید ویژه برنامه‌ی یلدا در یک کافی‌شاپ به اندازه‌ی شب نشینی زیر کرسی مادربزرگ گرم و صمیمی نباشد اما شرکت در چنین جمعی نیز عاری از لطف نخواهد بود. حالا که در طولانی‌ترین شب سال با عزیزانتان تجدید دیدار نمی‌کنید فرصت دوستی‌های جدید را از خود نگیرید. کافیست نگاهی به بخش یلدا در صفحه اصلی اپلیکیشن پونزبیاندازید تا از کافی شاپ های اطراف خود و امکانات آنها مطلع شوید. بهتر است برای اطمینان از پر نشدن ظرفیت، از قبل کافه‌ی منتخب را رزرو کنید.

یلدا آسوده‌تر از همیشه

تیم پونز، در شبی سرد، محفلی گرم برای شما آرزو می‌کند.

مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان