پارک جنگلی النگدره، جنگل هزار رنگ گلستانپارک جنگلی النگدره، جنگل هزار رنگ گلستان

پارک جنگلی النگدره، جنگل هزار رنگ گلستان


اگر قصد سفر به استان زیبای گلستان را دارید یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر گرگان که نباید از دست بدهید جنگل النگدره است. این پارک جنگلی زیبا در هر فصل از سال رنگ و جلوه‌ای تماشایی دارد. به همین خاطر همیشه گردشگرانی را در حال گشت و گذار در آن خواهید یافت.
با مجله پونز همراه شوید تا با این پارک جنگلی بیشتر آشنا شویم.

کمی بیشتر درباره پارک جنگلی النگدره، بهشت پاییزی گرگان

کمی بیشتر درباره پارک جنگلی النگدره، بهشت پاییزی گرگان

برای رسیدن به النگدره باید از مرکز شهر گرگان فاصله بگیریم و به سمت بخش جنوب غربی شهر حرکت کنیم. این پارک تماشایی در نزدیکی پارک جنگلی معروف ناهارخوران گرگان، جای خوش کرده و منتظر ماست. پارک جنگلی النگدره با وسعت ۱۸۵ هکتار یکی از پارک‌های جنگلی شاخص کشور بوده و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی گرگان نیز به شمار می‌رود
وجود درختان سر به فلک کشیده و جاری شدن رودخانه‌ای زلال از میان آن سبب شده آب و هوای بسیارخنک و مطبوعی داشته باشد.

بهترین زمان برای سفر به جنگل النگدره

بهترین زمان برای سفر به جنگل النگدره

این پارک جنگلی بخشی از جنگل‌های انبوه شمال کشور به حساب می‌آید و پوشش گیاهی بسیار مناسبی دارد. طبیعت جنگل النگدره جوری است که می‌توان در چهار فصل سال به آن سفر کرد و از وقت‌گذرانی در آن لذت برد. اما در فصل پاییز درخت‌های جنگل مانند بومی در دست یک نقاش ماهر هزار رنگ می‌شوند و مناظری ایجاد می‌کنند که انسان را محو تماشا می‌کند.

دسترسی به پارک جنگلی النگدره

پارک جنگلی النگدره در استان گلستان، شهرستان گرگان و در بلوار ناهارخوران واقع شده است.

پارک جنگلی النگدره کجاست؟

چرا باید از پارک جنگلی النگدره دیدن کنیم؟

چرا باید از پارک جنگلی النگدره دیدن کنیم؟

این پارک جنگلی یکی از پارک‌های طبیعی چهار فصل کشور است و در تمام طول سال تماشایی‌ست.
النگدره یکی از بهترین مناطق کشور برای طبیعت‌گردی در پاییز شمرده می‌شود.
این پارک یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور محسوب می‌شود.
امکانات رفاهی متناسب با نیازهای گردشگران به خوبی در آن ایجاد شده است.


دیدنی‌ها و تفریحات در پارک جنگلی النگدره

هرچند که لذت گشت و گذار و وقت‌گذرانی در جنگل النگدره را نمی‌توان در چند خط نوشته خلاصه کرد اما در ادامه به تفریحاتی که می‌توان در جنگل النگدره به آن‌ها پرداخت اشاره می‌کنیم.

۱. پیاده‌روی در انبوه درختان سر به فلک کشیده جنگل

۱. پیاده‌روی در انبوه درختان سر به فلک کشیده جنگل

هیچ چیز مثل یک پیاده‌روی در جنگل‌های سرسبز و خوش‌ آب و هوای شمال حال آدم را جا نمی‌آورد. در این پارک جنگلی امکانات لازم برای یک پیاده‌روی درست و حسابی و انرژی بخش فراهم است و هر چقدر هم که خسته شوید مناظر دلفریب پیش رو شما را تشویق می‌کند راه را ادامه دهید.
در النگدره سراسر جنگل به وسیله یک خیابان به هم متصل شده تا بتوانید به راحتی در جنگل پیاده‌روی و گشت و گذار کنید.
علاوه بر آن برای ایمنی بیشتر کسانی که پیاده‌روی می‌کنند یک مسیر چوبی در جنگل کشیده شده که هم طبیعی‌تر بوده و از جنس جنگل است و هم هنگام پیاده‌روی در آن نگران عبور وسایل نقلیه نخواهید بود.
البته مسئولان شهر گرگان شرایط را به گونه‌ای مهیا کرده‌اند که اهالی و گردشگران بتوانند در روزهای زوج از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر بدون نگرانی از عبور ماشین‌ها و با ایمنی کامل مشغول پیاده‌روی شوند.

۲. رودخانه قلاشی و چشمه‌های اطراف آن

۲. رودخانه قلاشی و چشمه‌های اطراف آن

به میانه‌های جنگل النگدره که برسید صدای مداوم و انرژی‌بخش جاری شدن آب را خواهید شنید که طراوت و خنکای خاصی به فضا می‌بخشد. این صدا از رودخانه قلاشی بر می‌آید که مانند شما در جنگل النگدره پرسه می‌زند. قلاشی تنها نیست و سه چشمه در کنارش قرار گرفته که به زیبایی آن می‌افزاید.

۳. پیک نیک و کمپ کردن

۳. پیک نیک و کمپ کردن

حالا که قرار است زمانی را به گشت و گذار در النگدره اختصاص دهید وسایل پیک‌نیکتان را هم بیاورید. میان وعده‌های سالم و خوش طعمی مانند میوه، مغزدانه‌های خوراکی و ساندویچ‌های خانگی بعد از پیاده‌روی در جنگل خیلی می‌چسبد.
اگر دوست دارید زمان طولانی‌تری در جنگل بمانید وسایل کباب را مهیا کنید و حسابی از خودتان پذیرایی کنید. اما حتما مراقب باشید
حین آماده کردن غذا به طبیعت آسیبی وارد نکنید و از خاموش کردن آتش اطمینان حاصل نمایید.
پس از غذا می‌توانید به بازی‌های گروهی مثل وسطی، پانتومیم، والیبال و… بپردازید و یا با گشت و گذار در قسمت‌های کشف نشده پارک به طبیعت‌گردیتان ادامه دهید.
اگر کودکی در النگدره با شما همسفر است می‌توانید او را برای استفاده از وسایل تفریحی و ورزشی کودکان به قسمت‌های مخصوص بازی بچه‌ها ببرید تا برای همه اعضای خانواده سفر خوبی را رقم زده باشید.

۴- عکاسی از مناظر تماشایی النگدره

۴- عکاسی از مناظر تماشایی النگدره

النگدره آنقدر زیبا و تماشایی است که حتی گردشگرانی که معمولا عکس نمی‌گیرند در آن دست به دوربین می‌شوند. سرسبزی مخملی جنگل در فصول گرم سال پس زمینه مناسبی برای پرتره‌ها و عکس‌هایی از طبیعت است. پاییز که فصل رنگ‌هاست چشم‌نواز‌ترین پالت رنگی ممکن را در این جنگل خواهید دید و در زمستان هم زیبایی‌های خاص خود را دارد.
در هر فصلی از سال که به النگدره می‌روید دوربین‌هایتان را فراموش نکنید.

مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان