بهترین مناطق برای ماهیگیری در تهرانبهترین مناطق برای ماهیگیری در تهران

بهترین مناطق برای ماهیگیری در تهران


۱۸ ژوئن روز جهانی ماهیگیری است. ماهیگیر‌های سراسر دنیا برای جشن گرفتن این روز به رودخانه‌ها و دریاچه‌های اطراف می‌روند و قلاب خود را در آب می‌اندازند.
اگر شما هم از دوستداران ماهیگیری هستید اما نمی‌دانید برای ماهیگیری در تهران چه گزینه‌هایی پیش رو دارید با مجله پونز همراه باشید. در این مطلب به معرفی مکان‌هایی برای ماهیگیری در تهران می‌پردازیم.

۱. ماهیگیری در رودخانه نمرود فیروزکوه

۱.  ماهیگیری در رودخانه نمرود فیروزکوه

رودخانه نمرود که بسیار پر آب است یکی از شاخه‌های اصلی رودخانه حبله رود شمرده می‌شود. این رودخانه در اعماق دره هرانده جاری است و برای علاقه مندان به صید و ماهیگیری بسیار مناسب است. شما می‌توانید در رودخانه نیمرود قزل آلای رنگین کمانی و زردک صید کنید.

رودخانه نمرود کجاست؟

۲. ماهیگیری در دریاچه چیتگر

۲. ماهیگیری در دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس با وسعت ۱۳۰ هکتار در شمال غرب تهران قرار دارد. علاقه‌مندان به انجام ماهیگیری ورزشی می‌توانند همه روزه با حضور در ضلع شرقی دریاچه که سایت ماهیگیری چیتگر است اقدام به ماهیگیری نمایند. ماهی‌هایی همچون کپور، آمور، اردک ماهی و فیتوفاگ در این دریاچه قابل صید هستند.

دریاچه چیتگر کجاست؟

۳. ماهیگیری در دریاچه سد لتیان جاجرود

۳.  ماهیگیری در دریاچه سد لتیان جاجرود

سد بتنی لتیان در مسیر رودخانه جاجرود تهران قرار گرفته است. این منطقه نه تنها مناظر دیدنی بسیار زیبایی دارد بلکه مکان مناسبی برای یاد گرفتن ماهیگیری است. زیرا ماهیگیری در سد لتیان نسبتا آسان بوده و بسیاری از ماهیگیران نوپا صید را از آن شروع نموده‌اند.

سد لتیان کجاست؟

۴. ماهیگیری در دریاچه میراش طالقان

۴.  ماهیگیری در دریاچه میراش طالقان

در نزدیکی روستای میراش طالقان دریاچه‌ای مصنوعی قرار دارد که با نام‌ دریاچه غمیش و بند میراش نیز مشهور است. این دریاچه زیبا در نزدیکی سد طالقان قرار دارد و یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای ماهیگیری در تهران است.

دریاچه میراش کجاست؟

۵. ماهیگیری در دریاچه امامزاده علی دماوند

۵.  ماهیگیری در دریاچه امامزاده علی دماوند

یکی از بهترین جاها برای ماهیگیری در تهران دریاچه منطقه آب اسک (امامزاده علی) است که در مسیر رودخانه هراز و به دلیل رانش زمین پدید آمده است.
شدت جریان آب رودخانه هراز سبب شده افراد زیادی به قصد گرفتن ماهی قزل آلای رنگین کمانی به این دریاچه بیایند.

دریاچه امامزاده علی کجاست؟

مطلب مرتبط: بهترین روستاهای اطراف تهران برای سفر یک روزه

۶. ماهیگیری در دریاچه پارک ارم تهران

۶.  ماهیگیری در دریاچه پارک ارم تهران

دریاچه پارک ارم با بیش از هشت هکتار وسعت یکی از سه دریاچه مصنوعی پایتخت شمرده می‌شود که می‌توان در آن به ماهیگیری پرداخت. اگر به صید ماهی‌های کپور علاقه دارید سری به دریاچه پارک ارم بزنید.

دسترسی به دریاچه پارک ارم

۷. ماهیگیری در دریاچه سد امیرکبیر کرج

۷. ماهیگیری در دریاچه سد امیرکبیر کرج

دریاچه سد امیرکبیر که به نام سد کرج مشهور است در ۲۵ کیلومتری جاده کرج-چالوس یعنی در شمال شهر کرج واقع شده است. این منطقه یکی از مراکز طبیعی اصلی پرورش ماهی‌های قزل‌آلای رنگین‌کمان و قزل‌آلای خال‌قرمز شمرده می‌شود. وسعت دریاچه سد ۴۰۰۰ هکتار بوده و در مسیر رودخانه سد قرار دارد.

دسترسی به دریاچه سد امیرکبیر کرج

۸. ماهیگیری در دریاچه‌های تار و هویر دماوند

۸.  ماهیگیری در دریاچه‌های تار و هویر دماوند

در ۳۰ کیلومتری شرق دماوند دو دریاچه در نزدیکی یکدیگر قرار گرفته‌اند که به یکی از نقاط مورد توجه ماهیگیران بدل شده‌اند. در این دریاچه‌ها هنگام ماهیگیری اغلب قزل آلای خال قرمز یافت می‌شود.

دسترسی به دریاچه تار و دریاچه هویر

۹. ماهیگیری در دریاچه سد طالقان‌

۹.  ماهیگیری در دریاچه سد طالقان‌

دریاچه سد طالقان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استان البرز است که در نزدیکی کرج قرار دارد. این دریاچه یکی از بهترین گزینه‌ها برای ماهیگیری در تهران شمرده می‌شود و ماهی‌های همچون قزل آلای رنگین کمانی، کپور، زردپر، ماهی سفید رودخانه‌ای در آب آن زندگی می‌کنند.

دریاچه سد طالقان کجاست؟

۱۰. ماهیگیری در سد خاکی ماملو

۱۰.  ماهیگیری در سد خاکی ماملو

سد ماملو (دروازه)، سدی است در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی تهران که در روستای ماملو و بر روی رودخانه جاجرود و رودخانه فصلی دماوند بنا شده است. دریاچه این سد حدود ۳۰۰۰ متر طول و ۸۰۰ متر عرض دارد و یکی از نقاط مناسب برای ماهیگیری در استان تهران است. در دریاچه این سد خاکی گونه‌های ماهی قزل آلا و کپور یافت می‌شود.

مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان