مروری بر بهترین فلافلی‌های تهران به بهانه روز جهانی فلافلمروری بر بهترین فلافلی‌های تهران به بهانه روز جهانی فلافل

مروری بر بهترین فلافلی‌های تهران به بهانه روز جهانی فلافل


فلافل که ریشه مصری دارد سال‌ها پیش به یکی از غذاهای محبوب خاور میانه‌ای‌ها تبدیل شد. این خوراکی خوشمزه که از حبوبات تشکیل شده جایگزین بسیار مناسبی برای گوشت بوده و مورد علاقه وجترین‌ها هم هست.
فلافل یک غذای خیابانی مقرون به صرفه است که حالا در گوشه و کنار کشورمان ایران به فروش می‌رسد.

حالا ۱۲ ژوئن روز جهانی فلافل رسیده و وقت جشن گرفتن است. شما می‌توانید با درست کردن یک وعده فلافل خوشمزه یا رفتن به یکی از فلافلی‌های خوب تهران این مناسبت را جشن بگیرید.
اگر دوست دارید فلافل خانگی درست کنید می‌توانید از دستور پخت آن در مطلب زیر کمک بگیرید.

دستور پخت آسان فلافل و دو غذای جنوبی دیگر

در غیر این صورت با مجله پونز همراه باشید تا با هم گشتی در فلافلی‌های خوب تهران بزنیم. همانطور که می‌دانید در گوشه و کنار تهران تا دلتان بخواهد فلافلی هست و بازار رقابتی داغی دارد. به به همین دلیل برای اینکه یک فلافل فروشی اسم و رسمی به دست بیاورد باید ویژگی‌های قابل توجهی داشته باشد. پس تکلیف بهترین فلافل تهران چه می‌شود؟

۱. فلافل مروی تهران

۱. فلافل مروی تهران

شاید برایتان جالب باشد بدانید اولین فلافلی تهران کجاست. فلافلی مروی سال‌ها پیش در قلب بازار تهران در مقابل کاخ شمس‌العماره و ابتدای کوچه مروی افتتاح شد تا یکی از خوشمزه‌ترین ساندویچ‌هایی که می‌توان در بازار خورد را تهیه کند. فلافل مروی پس از جذب مشتری‌های بسیار در بازار، شعبه جدیدی در خیابان کارگر تاسیس کرد که به دلیل دسترسی آسان نسبت به شعبه اول به مرور خیلی معروف تر از شعبه اصلی شد. این فلافلی در کنار ساندویچ‌های خود سس انبه سرو می‌کند که طرفداران بسیاری دارد.

دسترسی به فلافل مروی

۲. فلافل فست فود کوروش ایرانشهر

۲. فلافل فست فود کوروش ایرانشهر

اکثر فلافلی‌های تهران فقط فلافل سرو نمی‌کنند و ساندویچ‌های دیگری مثل سوسیس بندری، هات داگ، سوسیس آلمانی یا حتی همبرگر هم ارائه می‌دهند. یکی از فست فودهای قدیمی و سنتی تهران در خیابان ایرانشهرِ محله کریمخان که فلافل خوشمزه‌ای سرو می‌کند فست فود کوروش است.
در این فست فود تنوع ساندویچ‌ها بالاست و اکثر ساندویچ‌های خیابانی و خوشمزه در آن یافت می‌شود. حتی در منوی دیواری آن ساندویچ ماکارونی هم خواهید دید. اما هیچ چیز جای فلافل‌های فست فود کوروش را نمی‌گیرد.
آدرس: کریمخان، خیابان ایرانشهر، نبش کوچه ملکیان.

دسترسی به فست فود کوروش ایرانشهر

۳. فست فود دولپی آریاشهر

۳. فست فود دولپی آریاشهر

در آریاشهر بک فست فود خیابانی معروف قرار دارد که یکی از بهترین فلافل‌های تهران را ارائه می‌کند. شاید به همین دلیل است که فست فود دولپی همیشه پر است از آدم‌هایی که منتظر غذایشان هستند.
کیفیت فلافل، هات داگ و سایر ساندویچ‌های فوری و ارزان قیمتش مثال زدنی است.
اگر به دنبال فلافلی خوب در غرب تهران هستید تا دلی از عذا در بیاورید به دو لپی بروید و با یک ساندویچ فلافل خودتان را خوشحال کنید.

فست فود دولپی آریاشهر

مطلب مرتبط: بهترین هات داگ‌های تهران را کجا بخوریم؟

۴. فلافلی ابوعلی تهران

۴. فلافلی ابوعلی تهران

یکی از بهترین‌ فلافلی‌های تهران که در شمال شرق تهران قرار دارد فلافل ابوعلی است. این رستوران نام اصیل عربی فلافلی خود را تضمینی بر لبنانی بودن فلافل‌هایش می‌داند که البته ادعای بی‌ریشه‌ای نیست.
ابوعلی همیشه پر است از افرادی که منتظر یک فلافل اصیل و خوش طعم هستند. پس اگر به آنجا می‌روید باید کمی منتظر بمانید.
یکی از دلایل محبوبیت بالای فلافل‌های ابوعلی سبک متفاوت طبخ فلافل‌ها و اندازه بزرگتر کوفته‌های نخوری است.
آدرس: بزرگراه ارتش، شهرک محلاتی، بلوار بسیج شرقی

دسترسی به فلافل ابوعلی

۵. فلافل هفت چنار تهران

۵. فلافل هفت چنار تهران

یکی از اسامی آشنای فلافلی‌ها برای تهرانیان هفت چنار است. این ساندویچی همان جایی ست که می‌توانید مهمان کیفیت قابل قبول آن شوید و پر خرجی غذای روزهای گذشته را در آن جبران کنید.
تعداد شعبه‌های هفت چنار آنقدر زیاد است که در هر محله‌ای یکی از آن‌ها را خواهد یافت. و همین تعداد بالای شعبه‌ها نشان‌دهنده کیفیت بالای این ساندویچی است.
پس اگر به دنبال فلافل خوب در تهران هستید با دیدن تابلوی هفت چنار با خیال راحت وارد شوید و از این ساندویچ خوشمزه و ارزان لذت ببرید.

مطلب مرتبط: بهترین املتی‌های تهران
مطالب مشابه

پونز به روش‌های زیر در دسترس شماست
دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی
ربات تلگرام

گزارش مکان